Indywidualne na Daniele

Polowania w Polsce

Polowanie na Daniele - sezon od października 2019 do końca lutego 2020

Daniele w zbożuDaniel przypomina jelenia, jednak w przeciwieństwie do niego jest wyższy i mniej kształtny. Samiec daniela osiąga długość do 140 cm i masę nawet 70 kg, z czego 4 kg stanowi samo poroże. Znacznie mniejsza jest łania, która osiąga masę o połowę mniejszą, niż byk. Szyja daniela jest krótka, ogon dłuższy, niż u jelenia stanowi jego cechę charakterystyczną. Istotnym wyróżnikiem jest również poroże daniela w kształcie litery U - w połowie jego wysokości zaczyna się łopata, z wystającymi z tyłu sękami.

Chmara danieliBekowisko danieli ma miejsce jesienią i trwa od połowy października do listopada. Na czas rui byk wykopuje specjalne wgłębienia do leżenia, w które oddaje mocz. Po jakimś czasie miejsce to jest bardzo cuchnące. Podczas bykowiska samiec gromadzi wokół siebie do 8 sztuk łań, które przetrzymuje na czas do 2 tygodni. W tym czasie toczą się walki pomiędzy bykami, które odpędzają siebie od samic. Miejscem kryć są rujowiska, czyli wspomniane wcześniej wgłębienia wykopane przez byka. Łatwo rozpoznać czas rui u danielów ze względu na charakterystyczne beczenie, które wydaje byk. Ciąża trwa 7,5 miesiąca, młode przychodzi na świat latem. Okres intensywnej opieki i karmienia trwa do końca roku. Po tym czasie młode daniele w Polsce osiągają stopniowo samodzielność, by już w drugim roku życia być zdolnym do rozmnażania się.

Daniele walczące podczas rykowiska Chmara łań

Daniel, w przeciwieństwie do jelenia potrafi wyrządzić spore szkody na polach, gdzie wydeptuje zboża i trawy, jest jednak mniej szkodliwy w lesie. Na żer udaje się przeważnie w nocy, bądź godzinach popołudniowych.
Tylko najlepsze tereny łowieckie zapewniają pozyskanie gatunków powyżej 3-3,5kg.

Jeśli chcesz poznać te tereny  - napisz do nas a my przygotujemy specjalną ofertę dla Ciebie i Twoich kolegów.

Duże trofeum daniela Polowanie na daniela w Polsce

 

Więcej informacji/oferty skontaktuj się z Markiem
tel: +48 608 773 500
e-mail: info@huntadventure.pl

ZAKWATEROWANIE I OBWODY ŁOWIECKIE

Staramy się dostosować zakwaterowanie do oczekiwań myśliwych. Do wyboru udostępniamy kwatery myśliwskie, eleganckie pałace, stare zamki i twierdze. Ponadto, na życzenie klientów, możemy zaoferować szereg dodatkowych atrakcji, takich jak: jazda konna, spa, sporty ekstremalne, zwiedzanie zabytków w okolicy oraz dla małych dzieci gry i zabawy.

Zobacz więcej informacji na temat zakwaterowania i obwodów łowieckich >


    Najlepsze łowiska w Polsce - mapa

Idealne miejsca zakwaterowania dla myśliwych

Napisz do nas

Kontakt


Mail. info@huntadventure.pl
Mob. +48 798 820 007
Facebook. #huntadventurepl

Hunt Adventure
Łowiecka 2a
58-573 Piechowice
Poland

Hunting office, Hunt organisation, hunting in Poland, driven-hunt, hunting area, roebuck, redstag, wildboar, Poland, Pheasant, Hunting, Hunting In Poland, Hunting, hunting season, Deer, Mufflons, Pheasant hunting, Senegal hunting, Big Hunt Game, Small Game, jagt i polen, bukkejagt, Hjortejagt, Kronhjort Jagt, in 2014, Dådyrhjort, Europæiske Bison, Driv Jagter, Fugle, Aktuelle tilbud, Priser, Big Game Hunt, Hunt Gallery, Jagd in Polen, Jäger, Jagdbáro, Jagd, Hirsch, Rehbock, Wildschwein, Trophäle, Gehorn, Fasan, Reb-huhn, Wildgans, Wildente, Hase, Jagdbuero, Jaeger, Trophaele, Caccia Polonia, cacciatoro, agenzia di caccia, caccia, Chevreuil, Chasse en battue, capriola, cervo, cinghiale, trofea, Daim, fagiano, pernice, oca, Cerfs, anitra, lepre, Club Hunt Adventure da Caccia, jager, jagtbiuro, jagtklub, jagt, räbuk, hjort, vildsvib, trofa, gevir, fasan, agerhone, gas, and, hare, Jagtklubben Hunt Adventure

2008 - 2019 © Jagt i Polen med Hunt Adventure